توهین به دین و مکتبی از نظر انسانی درست نیست

آواز خواني آياتي از سوره شمس و مزمل صورت گرفت
هتک حرمت آيات قرآن اين ‌بار از سوي يک خواننده ايراني

يک خواننده ايراني که در بين نسل جوان کشور از شهرت و آوازه نسبي برخوردار است اخيرا آوازخواني(؟!) خود را از آيات قرآن آن هم با تغيير الفاظ و اعراب همراه با موسيقي و گروه همخوان به صورت اينترنتي منتشر کرده است.

“محسن نامجو” خواننده ايراني که با خواندن چند تيتراژ تلويزيوني در ميان جوانان و مردم کشور به شهرت رسيد، در جديد ترين نوآوري(!؟) خود به خواندن آياتي از قرآن کريم در قالب آواز پرداخته که اين امر با سکوت متوليان امر همراه بوده است.

به گزارش خبرنگار باشگاه جواني برنا، وي که پيش‌تر نيز غزل‌هاي عرفاني حافظ و مولوي را به صورت تمسخر آميز و با لودگي اجراء کرده بود، در اثر مماشات و سکوت مسئولان فرهنگي توهين به ايات قرآن را به صورت زيرزمين منتشر کرده است.

بر اساس اين گزارش و به گفته برخي کارشناسان موسيقي، سبک خوانندگي وي در تمسخر اشعار عارفانه و مفاهيم آسماني حتي از سبک آهنگهاي مبتذل پاپ و راک نيز مبتذل تر است.

برخي آگاهان با ابراز تعجب از غفلت و سکوت مسئولان مي گويند مشخص نيست که چرا و به چه علت عبور يک خواننده از اعتقادات و کتاب مسلمانان با بي اعتنائي متوليان امر روبرو مي شود و اين در حالي است که نامجو به تازگي براي آلبوم “عدد” مجوز رسمي دريافت کرده است.

به گزارش برنا اقدام آخر اين خواننده در خواندن آياتي از قرآن کريم و آياتي از سوره مزمل و شمس همراه با موسيقي و همخواني آياتي به صورت “آواز با تغيير اعراب” علاوه بر بي‌حرمتي به کلام وحي تداعي کننده قرائت قرآن توسط افراد بي‌سوادي است که در قبرستان‌ها، قرآن را اشتباه مي‌خوانند و از اين راه کسب درآمد مي‌کنند. همچنين اقدام توهين آميز وي نسبت به قرآن، بي حرمتي به احساسات ميليون‌ها مسلمان محسوب مي‌شود که هنوز در سکوت رسانه‌اي هيچ واکنشي را از سوي مسئولان و مردم در پي نداشته است.

شايان ذکر است سعيد مسلم، يکي از قاريان مصري که آيات قرآن را با سبکي خاص و با تغيير اعراب مي‌خواند، در دوره‌اي در مصر زنداني شد و از قرائت قرآن نيز منع گرديد و اين در حالي است که خواننده مزبور همچنان به فعاليت‌هاي خود ادامه مي‌دهد و حتي سايت شخصي او پس از اين اقدام همچنان به روز مي‌شود.

***

در باشگاه جواني برنا ثبت‌نام کنيد: bornanews@gmail.com

انتهاي خبر // شبکه خبری برنا//314 – 314 – 55//www.BornaNews.ir

Advertisements
Published in: on August 26, 2008 at 10:28 am  Leave a Comment  

The URI to TrackBack this entry is: https://mrandishmand.wordpress.com/2008/08/26/%d8%aa%d9%88%d9%87%db%8c%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%af%db%8c%d9%86-%d9%88-%d9%85%da%a9%d8%aa%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d8%b8%d8%b1-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%b3%d8%aa/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: