درود بر آمریکا و دموکراسی امریکا یا ……….مرگ بر آمریکا؟؟؟

تذکر: این یک مطلب کاملاً اجتماعی است و به هیچ عنوان سیاسی نیست و هیچ رابطه‌ای به هیچ دولتی ندارد بلکه تنها در مورد دیدگاه دو ملت ایران و آمریکا است.
امروز زمانی که پیروزی باراک اوباما را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیدم، از تمام وجود به مردم آمریکا و دموکراسی موجود در این کشور افتخار کردم. این حرف را بر اثر جوزدگی و اینطور چیزها نمی‌زنم، بلکه این حرف را از آن رو می‌زنم که به بینش مردم آمریکا حسرت می‌خورم. به بینشی که در میان ما ایران‌ها جایی ندارد و به این زودی‌ها هم جایی نخواهد داشت. برای درک بهتر منظورم یک مثال می‌زنم:
فرض کنید که در انتخابات ریاست جمهوری دوره‌ی دهم، یک ایرانی افغانی‌تبار کاندید شود به گونه‌ای که وی پدری افغانی و مادری ایرانی داشته باشد و چهره‌اش تا حدودی افغانی باشد. حال به نظر شما آیا ایرانیان و خود شما خواننده‌ی این مطلب به وی رای خواهید داد؟
آیا به خود نمی‌گویید که رئیس‌جمهور من مگر می‌تواند یک افغانی باشد؟! یا اینکه به خود نمی‌گوید که این فرد با چه جراتی خودش را نامزد انتخابات در ایران کرده است؟! و هزاران سوال دیگر. حالا این شرایط را با مردم آمریکا مقایسه کنید. مردمی که یک آمریکایی دورگه را که یک رگش به کنیا می‌رسد را به عنوان رئیس‌جمهور خود انتخاب کردند.
به همین دلیل باید امروز به جای اینکه فریاد بزنیم مرگ بر آمریکا، باید بگوییم درود بر آمریکا و درود بر مردم این کشور.
مردمی که کاری را انجام دادند که مردم دیگر کشورها مانند فرانسه، انگلستان و یا روسیه هیچگاه حتی جرات فکر کردن به آن را ندارد.!
Advertisements
Published in: on November 5, 2008 at 2:02 pm  Leave a Comment  

The URI to TrackBack this entry is: https://mrandishmand.wordpress.com/2008/11/05/%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%af-%d8%a8%d8%b1-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d9%88-%d8%af%d9%85%d9%88%da%a9%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%db%8c%d8%a7-%d9%85/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: