این دیگه آخر تکنولوژیه…..البته نمی دونم چند سال دیگه می رسه به دست ما

با استفاده از تکنولوژی اختراع شده توسط ژاپنی ها می تونیم رویاهای توی فکرتونو توی کامپیوتر ببینیم………

این مطلب رو از سایت یاهو بخش فن آوری ترجمه کردم

محققان ژاپنی فاش ساختند که فن آوری را تولید کرده اند که به کمک آن در نهایت تصاویری از آنچه در ذهن انسانها وجود دارد ،مانند رویاها ، بر صفحه نمایشگر رایانه نقش خواهد بست. محققان در آزمایشگاه محاسباتی علوم اعصاب (ATR ) موفق شدند تا تصاویر مستقیمی از مغز انسان را نمایش دهند. نتایج این تحقیقات در مجله آمریکایی Neuron به چاپ رسیده است.

در حالی که در حال حاضر این تیم تحقیقاتی موفق به تولید تصاویری ساده از مغز انسان شده است به زودی این فناوری می تواند برای روشن ساختن رویاها و دیگر ابعاد مخفی ذهن یک انسان به کار برده شود.

این موسسه خصوصی گفت این برای اولین بار است که به تصویر کشیدن آنچه انسان به صورت مستیقم از فعالیت مغز می بیند ممکن شده است. وی ادامه داد به وسیله این تکنولوژی می توان تصوایر ذهنی از آنچه انسان درک و دریافت می کند مانند رویاها را ثبت و ضبط کرد. هنگامی که افراد به یک جسم نگاه می کنند شبکیه چشم تصویری را به صورت سیگنالهای الکترونیکی که به قشر خارجی تصویری مغز ارسال می کند.

این تیم تحقیقاتی به سرپرستی

Yukiyasu Kamitani موفق شدند این سیگنالها را دریافت و سپس به صورت آنچه که مغز انسان به صورت تصویر بازسازی می کند در آورند. در این آزمایش محققان تصویری از کلمه Neuron را به افراد نشان دادند و آنگاه موفق شدند 6 حرف تشکیل دهنده این کلمه را از سیگنالهای مغز این افراد بر روی صفحه نمایشگر بازسازی کنند

Advertisements
Published in: on December 11, 2008 at 1:12 pm  Leave a Comment  

The URI to TrackBack this entry is: https://mrandishmand.wordpress.com/2008/12/11/%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%af%db%8c%da%af%d9%87-%d8%a2%d8%ae%d8%b1-%d8%aa%da%a9%d9%86%d9%88%d9%84%d9%88%da%98%db%8c%d9%87-%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%aa%d9%87-%d9%86%d9%85%db%8c-%d8%af%d9%88%d9%86%d9%85/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: