خاتمی در استرالیا

خاتمی: هولوکاست واقعیت دارد

small font medium font large font

image

سایت خبری ایران: خاتمی در مصاحبه ای با ای بی سی گفت: رئیس جمهور جدید امریکا، تغییری بسیار خوب برای امریکا و جهان است.وی می افزاید: تغییر لحن امریکا در مذاکرات احتمالی هم باید در سیاست واشنگتن ایجاد شود.

به گزارش سرویس بین الملل سایت خبری ایران(INA)، رئیس جمهور سابق کشورمان در گفتگویی با ای بی سی گفت: مطمئنا، ورود اوباما یک پدیده خارق العاده برای امریکا بود.این تغییر بسیار خوب بود، هرچند باید دید و منتظر بود که تغییرات در امریکا چقدر بنیادی است.

خاتمی در پاسخ به ایران سئوال که بزرگترین اختلاف غرب با ایران بر سر برنامه هسته است گفت: مشکلی امریکا و اروپا این است که انان به ایران به عنوان یک مشکل تا راه حل نگاه می کنند.

وی افزود: متاسفانه زمانی که ما با اروپاییها مذاکراتی غیر رسمی داشتیم، انان بسیار تعلل کردند و این ایران را به سمت بی اعتمادی سوق داد.

محمدد خاتمی همچنین در مورد دوران ریاست جمهوری خود گفت: زمانی که من رئیس جمهور بودم، مطبوعات در ایران از ازادی بیشتری برخوردار بودند، اما اکنون محدودیت ها افزایش یافته است.
خاتمی در مورد هولوکاست می گوید: من هرگز این واقعیت را انکار نکرده ام.
رئیس جمهور سابق کشورمان در ادامه می افزاید: هولوکاست در اروپ واقعا اتفاق افتاده است و به نظر من، این حادثه یک تراژدی بود و امروز هر حادثه ای به مانند هولوکاست باید محکوم شود.

خاتمی در پایان گفت: می خواهم میزان اخترام خود را نسبت به مردم خوب استرالیا بیان کنم.من خیلی از حضور در کشور زیبا و خوب استرالیا خرسندم.

خبرنگار ای بی سی در انتها گفت: خاتمی با سخنگوی دولت، رئیس پارلمان و تعدادی دیگر از مقامات استرالیا دیدار نموده است.

Advertisements
Published in: on March 26, 2009 at 1:36 pm  Leave a Comment  

The URI to TrackBack this entry is: https://mrandishmand.wordpress.com/2009/03/26/%d8%ae%d8%a7%d8%aa%d9%85%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: